Si hei til vår nye ambassadør!

Samuel Zemuy skal hjelpe å bedre kommunikasjonen mellom TUIL og våre medlemmer

For at TUIL fotball skal kunne gi et fullgodt tilbud til alle sine medlemmer ønsker vi som klubb å bedre kommunikasjon mellom klubb og medlem. Særlig til våre medlemmer som ikke snakker norsk er behovet størst.

I den forbindelse har medlemsutvalget opprettet en funksjon som kalles TUIL-Ambassadør

 

Vi i TUIL fotball har gleden som første klubb i Tromsø til å ønske Samuel Zemuy velkommen i denne viktige rollen!

Samuel-2

Samuel er fotballpappa, og har to gutter som spiller fotball i TUIL. Han kommer fra Eritrea og snakker 4 språk - deriblant Arabisk og Tigrinja. Han har tidligere arbeidet med flyktninger i Tromsø Kommune. 

Hans rolle i klubben blir å bistå med å introdusere grunnleggende informasjon til nye medlemmer i forhold til medlemskap, trening, dugnad og kampspill m.m.

 

Om det er behov for assistanse fra TUIL-Ambassadøren kan man rette en henvendelse til medlem@tuil.no.

Annonse fra Obos-ligaen: