Jonathan Hill gir seg som a-lags trener

Jonathan gir seg som trener for klubbens a-lag i Post-Nord ligaen, men fortsetter i TUIL.

Jonathan Hill vil med virkning fra onsdag 19/8 gå inn i en ny rolle i TUIL hvor han vil jobbe med klubbens sportslige strategi med søkelys på spillerlogistikk og sportslig planverk for utviklingsavdelingen. Jonathan har gjennom de siste årene hatt dette som en del av sin stillingsinstruks, og vil nå ha fullt fokus på denne delen.  

Det har gjennom samtaler den siste tiden vært et ønske fra både Jonathan og klubben å gjennomføre endringer – og TUIL er veldig fornøyd med å fortsatt ha en motivert Jonathan med på laget for å bidra til å gjøre TUIL til en enda bedre klubb. Jonathan vil fortsatt være en sentral del av klubbens trenerteam og vil med sin kompetanse og faglige dyktighet være en ressurs for resten av klubbens trenere. 

Klubbens A-lag vil ledes av Alexander Samuelsen og David Lundblad med støtte fra øvrige interne ressurser i TUIL.

Annonse: